Katalog for Vårauksjonen 2019

Stetteboll 830s, drevet og gravert dekor med form av vikingskip, Torolf Prytz for Tostrup, 1908. (Ø:27cm/H:11cm/731g)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Beger i sølv med punslet dekor, dat. 1761, mesterstemplet CS. (H:11,5cm/204g)
Vurdering: 8.000 kr
Halskjede i 18k gult gull. (L:90cm/164g)
Vurdering: 25.000 kr
Tilslag: 44.000 kr
Miniatyregg i gult gull med turkiser, Russland, stmpl. 56. (H:16mm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 2.500 kr
Ring i 18k hvitt gull med diamanter, sentersten ca. 0,50ct. (Ø:15mm/14,1g)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Ring i 18k hvitt gull med diamant, 0,75ct, VS2. Sertifikat medfølger. (Ø:16,75mm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Collier i 18k hvitt gull med anheng/brosje i 14k hvitt gull fattet med 11 diamanter, (tot. 1,09ct). Takst David-Andersen 2018 kr. 66.000. (L:46cm/B:5,5cm/56g)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag: 11.000 kr
Perlekjede med ferskvannsperler, lås i 14k hvitt gull med stor ametyst og diamant, Van Bergen. (L:43cm)
Vurdering: 12.000 kr
Ring i 18k hvitt gull med diamanter. (Ø:17mm)
Vurdering: 10.000 kr
Halskjede og armbånd i 14k gult gull, "Bismark". (L:43cm/56g)
Vurdering: 9.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
CARTIER seddelclips i 14k gult gull. (Ø:3,5cm/18g)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
Brosje i platina med 3 store diamanter samt 148 diamanter i forskjellige størrelser, totalt ca 6,0ct. Proveniens: Alice Wedel-Jarlsberg, født Wagner. (L:6,4cm)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 26.000 kr
Drikkekanne/løvekrus i bjerk, 1800-tallet.(H:23cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Mangletre med skåret akantusdekor, 1800-tallet. (L:79cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Grøtamber med svidekor, og malt dekor, 17/1800-tallet. (H:37cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
6 stoler med rester av orig. rødmaling, 1800-tallet
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Hengeskap/overskap med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. Gausdal 1796. (133x103x30cm)
Vurdering: 15.000 kr - 18.000 kr
Teppe, Kashmir, kunstsilke. (221x157cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
Teppe, Alpan Cuba, Kaukasus, ca 1920. (166x108cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, 1700-tallet.(64x43x22cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Mangletre med orig. maling. (L:72cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Eske, pelikanformet med orig. malt dekor, eiernavn og dat. 1855, Trøndelag. (L:29cm)
Tilslag: 16.000 kr
Klaffebord med baluster ben, barokk, 16/1700-tallet. (77x131x52+52cm)
Tilslag: 10.500 kr
Tablet med skåret akantusdekor, Orkdal 1800-tallet. (114x71x19cm)
Tilslag: 17.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig drikkevers og dat. 1817. (Ø:23cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.900 kr
Hjørneskap med orig. malt dekor, dat. 1792, orig. hjertelås, Trøndelag. (H:114/D:38cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Kollektbøsse, 1600/1700 tallet. Bøssen skal i følge eier være solgt på en auksjon på 1800 tallet da Mariakirken, Bergen (den gang Tyskekirken) skulle skifte tak. (H:21cm)
Vurdering: 20.000 kr
Åkle, 1800-tallet. (170x117cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.100 kr