Katalog for Vårauksjonen 2019

Ølbolle med orig. maling, eiernavn: Lars Olsen Kalvik, dat. 1868. (H:12/Ø:20cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag: 2.000 kr
Eske med orig, maling, årstallet 1863 skåret på lokket. (12x23x15cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.200 kr
Drikkekanne med skåret dekor, lagget med vidjebånd, 1700-tallet. (H:26cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Skatoll med overskap, skåret dekor, orig. maling, dat. 1851, Ål i Hallingdal. (236x112x50cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
Sukkerdrysse, empire, eierinitialer og dat. 1796, Andreas Kierumsgaard Sæbye's enke, mester i Bergen 1767-1783. (H:22cm/277g)
Tilslag: 11.000 kr
Snusdåse i sølv, innvendig forgylt, mesterstemplet IC. (7x6cm/58g)
Vurdering: 8.000 kr
Tekanne i 830s, dragestil, J. Tostrup 1904. (H:16cm/571g)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Beger på 3 kuleføtter, ca 1795, Nils Edvardsen Aamodt, mester i Flekkefjord 1760-1810. (H:8cm/76g)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 3.700 kr
Tumling med gravert dekor og eiernavn, utydl. stempel for J. Jørgensen Egelsdorf d.e., mester i Bergen 1704-1737. (Ø:8cm/66g)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Champagnebeger i sølv, Russland. (H:19cm/162g)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.400 kr
Kaffekanne i sterling sølv, rokokko, Newcastle, 1780. (H:27cm/760g)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Skål i forgylt 925s og emalje, David-Andersen. (Ø:16cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.000 kr
Belte i sølv med knivfeste, Henrik Møller, Trondheim. (L:84cm/346g)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Regencebeger i sølv med drevet dekor på 3 kuleføtter, Jens Pettersen Smith, mester i Bergen, 1717-1744. (H:11,5cm/226g)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
Et par ørepynt i 14k hvitt gull med 364 blågrønne diamanter, ca 1,50ct. (Ø:4cm/10,8g)
Tilslag: 14.000 kr
Ring i 18k hvitt gull med 5 brillianter, totalt 0,80ct samt 10 8/8 diamanter totalt ca 0,20ct. (Ø:16,5mm)
Vurdering: 9.000 kr - 10.000 kr
Tone VIGELAND
(1938-)
Anheng med kjede, 925s. (L:39cm/Anheng B:2cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Ring i 18k gult gull med 18 rubiner og 44 brillianter, ca 0,65ct. "Panter". Takst 2018 kr 22.000,-. (Ø:19,25mm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Brosje i platina "Belle epoque" med 5 store og 34 diamanter i gradert størrelse, totalt ca 3,50ct. Proveniens: Alice Wedel-Jarlsberg. (B:3,7cm)
Tilslag: 16.000 kr
Teppe, Shahrbaff Hamadan. (241x133cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Teppe, Afghan Hatschlou, ca 1950. (198x166cm)
Vurdering: 6.000 kr
Lysestake i messing, gotisk. (H:26,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 16.000 kr
Et par speillampetter, gustavianske, hallstemplet Stockholm, Johan Åkerblad. (H: 60cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 40.000 kr
Prismelysekrone med 4 lysarmer, empire, Sverige. (H:80cm)
Tilslag: 21.000 kr
Et par høyryggede stoler med skåret skjell i rygg og sarg.
Vurdering: 6.000 kr
Et par stoler i eik med gyldelær, barokk.
Vurdering: 8.000 kr
Konsollspeil, forgylt med marmorplate, Sverige 1800-tallet. (H:221+57/B:101cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
Speil, forgylt, gustaviansk Stockholmsarbeide. (133x53cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 28.000 kr