Katalog for Vårauksjonen 2019

113
113
Hengeskap med orig. maling, eierinitialer og dat. 1790, Gudbrandsdalen. (76x85x35cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
114
114
Kannestol med orig. rosemaling, dat. 1827, Thomas Luraas.(192x135x43cm)
Vurdering: 15.000 kr - 18.000 kr
Tilslag: 19.500 kr
115
115
Teppe,Bidjar kelim. (404x131cm)
Vurdering: 6.000 kr
116
116
Teppe, Bidjar, ca 1925. (205x128cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
117
117
Teppe, Hereke Kaiseri, silke på silke, sign. (274x393cm) Takst 100.000.
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag: 50.000 kr
118
118
Gulvur med kineserier, messing verk og skive. Sigvart Mathiesen Schiøtz, Bergen (1738-1784) (H:220cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
119
119
Et par veggaplikker i brennforgylt bronse med prismer, gustavianske. (H:57cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 26.000 kr
120
120
Sekretær i mahogni med forgylte bronsedetaljer, plate i sort sten, Frankrike sent 1700-tallet. (139x91x37cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
121
121
Liten dragkiste med valnøtt finer, hemmelig rom, Norge 1700-tallet. (98x79x36cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
122
122
Skatoll med overskap i eik, 1700-tallet (213x113x53cm)
Tilslag: 9.000 kr
123
123
Kommode i mahogni med forgylte bronsebeslag, Sverige 1700-tallet. (82x118x55cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 15.000 kr
124
124
John Carlisle of Providence, Rhode Island, USA (Style of)
10+2 spisestuestoler i mahogni, Hepplewhite shieldback-type med velurtrekk. En stol må restaureres. Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen, deretter i arv.
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag: 41.000 kr
125
125
Spisebord i mahogni med 3 trepas ben, 2 ileggsplater. Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen, deretter i arv. (73x135x201+2x61cm)
Tilslag: 26.000 kr
126
126
Teppe, Tabriz, knyttet etter Ardebill teppet i Victorian Albert Museum. Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen, deretter i arv. (382x283cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
127
127
Teppe, Bidjar kelim, ca 100 år. (236x136cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
128
128
4 stoler med skåret skjell i rygg og sarg, 1700-tallet.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
129
129
Kollektbøsse 1700-tallet. (29x18x21cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
130
130
Bredøks, 15/1600-tallet. (L:51cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
131
131
Luktevannshus i sølv, rokokko. (H:6,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
132
132
Beger på 3 kuleføtter, punslet og gravert dekor, delvis forgylt, ca 1700, mesterstemplet PE. (H:9cm/143g)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
133
133
Hanseater beger i sølv med bajonettfatning, ustemplet, Bergen, ca 1600-1630. (H:13cm/185g)
Vurdering: 80.000 kr
Tilslag: 55.000 kr
134
134
Kaffekanne i sterling sølv med håndtak i tre, London, 1931. Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen, deretter i arv. (H:25cm/780g)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
135
135
Guttorm GAGNES
(1906-1964)
Vase i 830s og emalje, David-Andersen. (H:13,5cm/521g)
Tilslag: 4.400 kr
136
136
Bolle i 830s, dragestil, J. Tostrup 1903. (H:11,5cm/426g)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
137
137
Renessanse drikkekanne i sølv, dat. 1617, ustemplet, Norge/Danmark. (H:16,5cm/463g)
Vurdering: 75.000 kr
Tilslag: 107.000 kr
138
138
Jardiniere i 830s med drevet dekor, David-Andersen. (H:15/L:37cm/1288g)
Tilslag: 7.500 kr
139
139
Et par George III "Salvers" i sterling sølv London 1797, Timothy Renou. Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen, deretter i arv. (31x23x3cm/1504g)
Vurdering: 30.000 kr - 50.000 kr
Tilslag: 25.000 kr
140
140
Drikkekanne i sølv, dat. 1692, Morten Finchenhagen, mester i Kristiania 1684-1731. (H:19cm/1067g) (10)
Vurdering: 170.000 kr - 200.000 kr
Tilslag: 240.000 kr