Katalog for Vårauksjonen 2019

169
169
Verftsmodell "S.S. Laboremus" Framnes mek. Verksted. Pr. Sandefjord 1903. (L:131,5cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 14.000 kr
170
170
Helmodell i monter av seilskuten "Statsraad Lehmkuhl". (Monter:86x128x38cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
171
171
Helmodell i monter av seilskuten "Sørlandet". (Monter:86x128x38cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
172
172
Helmodell i monter av seilskuten "Christian Radich". (Monter:96x141x38cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
173
173
UKJENT KUNSTNER
Gouache, skuteportrett av jakten "Brødrene" ført av kapt. N.A.. Finne, bygget i 1820, usign. Skuten har trolig tilhørt Jørgen Høigilt Akselsen, Lillesand. (38x63cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
174
174
Arthur Victor GREGORY
(1867-1957)
Goaché Skuteportrett av fullriggeren "Velore" som var eid av Sven O Stray og M.F. Strays rederi i Kristiansand. Skipet ble bygget ved Richarson Duck & Co., Stockton. Rammen utført som sjømannsarbeide, sign.-02. (53x89cm)
Vurdering: 15.000 kr
175
175
Frederik SØRVIG
(1823-1892)
Gouache, skipsportrett av galeasen "Ane Catharine af Kolding" ført avf Capt. B.E. Riise, sign. Bergen 1869. (41x58cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
176
176
UKJENT KUNSTNER
Skuteportrett av barken "To venner". Bygget i Finland i 1853 og eid av August Konow i Bergen frem til 1864 hvoretter den ble solgt til Julius Olsen i Farsund. Skipet forliste i 1893 på sydkysten av Guernsey på ferden fra St. Ubes til Trondheim. usign. Barken har gitt navnet til "To venner" i Amalie Skrams romansyklus om Hellemyrsfolket. (52x71cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
301
301
Speil forgylt, 1700-tallet. (61x29cm)
Vurdering: 3.000 kr
302
302
Erotisk figur i porselen Japan 1800/1900-tallet. (H:20/L:23cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
303
303
Kinesisk teppe "Peking type" tidlig 1900-tallet. (235x170cm)
Vurdering: 12.000 kr
304
304
Et par platter i Sevres porselen "Napoleon motiver". (Ø:24cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
305
305
Et par stoler, gustavianske.
Vurdering: 4.000 kr
306
306
Et par pilgrimskrus i porselen, Guangxu 1875-1908. (H:26cm)
Vurdering: 8.000 kr
307
307
Et par kåpestaker i messing, barokk, 1600-tallet. (H:17,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
308
308
Løvekrus i bjerk. (H:24cm)
Vurdering: 6.000 kr
309
309
Jacob TO
(1737-1769)
Drikkekanne, skåret dekor med fremstilling av apostlene og scener fra Kristi barndom, Sel i Gudbrandsdalen. (H:21cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 44.000 kr
310
310
Kiste med orig. rosemaling, Thomas Luraas. (91x118x61cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 22.000 kr
311
311
Hengeskap med orig. malt dekor med landskapsmotiver i fyllingene, 1700-tallet. (62x93x33cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
312
312
Hengeskap med original malt dekor, eiernavn og dat. 1837, malt av Torstein Engen. Fra Hambro gård, Røen i Valdres. (123x101x26cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
313
313
Ferdaskrin med orig. maling, 1700-tallet.(23x50x48cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
314
314
Figurgruppe i porselen med 4 barn, Meissen. (H:15cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.400 kr
315
315
3 figurer i porselen, Meissen. (H:14/15cm)
316
316
Lysekrone i støpt forgylt metall med prismer, 16 lyspiper for stearinlys, 1800-tallet., el. montert. (H:105cm)
Tilslag: 8.000 kr
317
317
Kanne med lokk, lagget med rikt skåret dekor., 1700-tallet.(H:26cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 11.500 kr
318
318
Båndvev med skåret dekor, orig. maling, 1800-tallet. (L:30cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.700 kr
319
319
To snarlike armstoler i mahogni, empire tidl. 1800-tallet, Frankrike.
Tilslag: 7.500 kr
320
320
6 stoler sent 1700-talls
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr